Konkurs za eko istraživača za temu ekologije i zaštite životne sredine

KONKURS ZA EKO ISTRAŽIVAČA
ZA TEMU EKOLOGIJE I ZAŠTITE ŽIVOTNE SREDINE

Opis posla:

Tražimo EKO ISTRAŽIVAČA koji će se pridružiti našem timu i biti zadužen za pokrivanje tema vezanih za ekologiju i zaštitu životne sredine. Kao eko istraživač, bićete odgovorni za izveštavanje o aktuelnim temama i događajima vezanim za ekologiju i zaštitu životne sredine, izveštavanje o inicijativama i akcijama koje se preduzimaju u cilju zaštite životne sredine, kao i pisanje istraživačkih tekstova o problemima koji se javljaju u ovoj oblasti.

Od kandidata/kandidatkinje se očekuje:

  • Snažna strast i interesovanje za teme ekologije i zaštite životne sredine.
  • Izvrsno poznavanje srpskog jezika, gramatike i pravopisa.
  • Izvrsno poznavanje novinarskih standarda i etike.
  • Izvrsno istraživačko pisanje i analitičke veštine.
  • Iskustvo u radu sa različitim medijskim formatima (tekst, video, audio, fotografija).
  • Sposobnost da radite u timu, brzo se prilagođavate novim situacijama i radite pod pritiskom rokova.
  • Poznavanje osnova ekologije, zaštite životne sredine i održivog razvoja.

Uslovi za prijavu:

  • Završen fakultet ili višu školu iz oblasti novinarstva, komunikologije, ekologije ili srodnih oblasti.
  • Minimum 2 godine iskustva u novinarstvu, poželjno na temama vezanim za ekologiju i zaštitu životne sredine.
  • Poznavanje rada na računaru i softvera za obradu teksta, fotografija i video materijala.
  • Aktivno znanje engleskog jezika.
  • Položen vozački ispit B kategorije.

Kako se prijaviti:

Molimo sve zainteresovane kandidate/kandidatkinje da pošalju svoj CV, motivaciono pismo i tri relevantna teksta (novinarski članci, istraživački tekstovi, blogovi) na e-mail adresu: cepomdoosmeha@gmail.com. U predmetu mejla obavezno navesti “Konkurs za eko istraživač za temu ekologije i zaštite životne sredine”.

Prijave će biti otvorene do 30.04.2023.

Samo kandidati/kandidatkinje koji uđu u uži izbor će biti kontaktirani/e.

Previous Next
Test Caption
Test Description goes like this
Translate »